Úvodní stránka » ŠJ a jídelníček

Email: sj.krizikova.varnsdorf@seznam.cz 

pevná linka: 412 371 040

O zdravé dobrůtky se starají: 

 Irena Nekvindová - vedoucí ŠJ 

Veronika Horňáková,DiS. - kuchařka

Jitka Pelcová - kuchařka


Milí rodiče,

malá zpráva pro Vás a pro ty, kteří se zajímají o naše školní stravování dětí.

Úvodem bych chtěla říct, že hlavní prioritou naší školní kuchyně je zdravá strava, aby Vašim dětem chutnala a vzpomínaly na ni, i když od nás odejdou.

A nyní, proč tomu tak je. Naše strava je pestrá, vyvážená a chutná. Málo solíme, sladíme a používáme koření bez glutamátů a barviv. Pitný režim dodržujeme po celý čas, kdy jsou děti v našem školním zařízení pestrými nápoji. Patří mezi ně mléčné nápoje, jako je mléko, kakao, Malcao, bílá káva, švédský čaj, ochucené mléko přírodními produkty, dále upřednostňujeme čaje od firem Bonno a Biogema, které mají certifikát pro zdravou výživu. Pitný režim dále doplňujeme ovocnými šťávami, přírodními nápoji z ovoce, mošty, vitamínovými nápoji a vodou ochucenou citrónem a pomerančem. Dále zhotovujeme na přesnídávku a odpolední svačinu pestré zeleninové a luštěninové pomazánky ze sýrů a dalších mléčných produktů /Niva, Hermelín, pom .máslo, Lučina /. Oblíbené jsou rybí pomazánky. Hlavní strava je připravována převážně v konvektomatu, což znamená, s minimálním množstvím tuku a pokrm je tepelně zpracován co v nejkratší době. Polévky připravujeme se zeleninových vývarů, s luštěninovými a vlákninovými zavářkami. Oblíbené jsou zeleninové a nudlové polévky. Hlavní chody vaříme z šesti druhů mas / kuřecí a krůtí prsa, vepřová kýta, králičí hřbety, hovězí  zadní  a rybí /. Mastíme kvalitním máslem. Zeleninové pokrmy v různém provedení nám nejsou cizí. Mezi oblíbené přílohy patří Kuskus a Burgur. Doplňková strava spočívá v ovocných a zeleninových talířích, které děti mají po celý čas, kdy jsou v zařízení. Dále můžeme říct, že naše upravované luštěniny Vaším dětem moc chutnají, což dokazuje, že si je vždy přidávají.

Přejeme Vašim dětem krásný a spokojený pobyt v naší školce, který vytvářejí také naše paní kuchařky svou poctivou prací a nebrání se inovacím ve prospěch dětské stravy.

 Irena Nekvindová

vedoucí školní jídelny